FAQ

Czy można umówić się do kancelarii poza godzinami funkcjonowania kancelarii?

Tak, zapewniamy możliwość otwarcia kancelarii, również poza godzinami funkcjonowania kancelarii, w dni wolne od pracy, po wcześniejszym ustaleniu telefonicznym.

Ile wyniesie taksa notarialna od mojej czynności?

Taksa notarialna (czytaj: wynagrodzenie notariusza) jest ustalane w oparciu o rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości o maksymalnych stawkach taksy notarialnej. Z wyjątkiem wymienionych tam czynności taksa notarialna ustalana jest w oparciu o wartość przedmiotu czynności notarialnej. Nasza kancelaria oferuje Państwu konkurencyjne stawki taksy notarialnej.

Trzeba pamiętać, że notariusz jest płatnikiem podatku od od czynności cywilnoprawnych i od spadków i darowizn.

Jak przygotować się do wizyty w kancelarii notarialnej?

Przed sporządzeniem czynności u notariusza musimy się skontaktować z kancelarią, by zbadać jakie dokumenty są potrzebne do sporządzenia aktu notarialnego. Możemy to zrobić osobiście w kancelarii, telefonicznie, mailowo lub przez komunikator na stronie. W rozmowie z notariuszem lub pracownikiem kancelarii ustalone zostaną informacje oraz dokumenty jakie będą potrzebne do sporządzenia aktu notarialnego. Nasza kancelaria oferuje pomoc w uzyskaniu dokumentów.

Po ustaleniu terminu czynności (wolne terminy można zobaczyć w naszym kalendarzu on-line). Proszę pamiętać, żeby do aktu notarialnego przynieść ważny dokument tożsamości (dowód osobisty, paszport, karta pobytu) oraz oryginały dokumentów, nawet jeżeli skany były wcześniej przesyłane kancelarii. Jeżeli czynność jest objęta podatkiem od czynności cywilnoprawnych lub od spadków i darowizn, lub też opłatą sądową, musimy uregulować te kwoty gotówką lub wcześniej na konto bankowe kancelarii. Pamiętajmy, że im więcej informacji prześlemy kancelarii wcześniej, przed wizytą w kancelarii, tym sprawniej i szybciej przebiegnie sam proces odczytywania aktu.

Dobry notariusz, czyli jaki?

Notariusz to zawód zaufania publicznego. Dobry notariusz powinien się odznaczać zarówno rozległą wiedzą i kompetencjami merytorycznymi, jak i kompetencjami miękkimi. Tak aby współpraca z nim układała się gładko, umiał w prosty sposób tłumaczyć konsekwencje prawne czynności oraz zawiłości prawne. By potrafił nakreślić nam obowiązki, których trzeba dopełnić po sporządzeniu aktu notarialnego. Powinien być bezstronny (neutralny w kontakcie z każdą ze stron), abyśmy mogli mieć do niego zaufanie. Nierzadko będziemy powierzać mu informacje poufne. Dobry notariusz odpowiada na pytania, pomaga dobrać formę prawną czynności, wyjaśnia nieścisłości, informuje o kosztach usługi.

Poza tym, pożądane cechy u notariusza to dostępność, otwartość na problemy drugiego człowieka, sprawność komunikacji.

Czy notariusz może sporządzić umowę poza kancelarią

„Co do zasady”, notariusz sporządza akty notarialne w kancelarii notarialnej. W wyjątkowych przypadkach (jak kontuzja/ choroba, czy też ze względów logistycznych) czynność notarialna może odbyć się poza lokalem kancelarii. Opłaty za taką czynność są zwiększone, w zależności od czasu, jaki notariusz spędził poza kancelarią. Więcej informacji w artykule na blogu.

Notariusz Nosek siedziba w Krakowie

spotkajmy się!

lokalizacja

Kancelaria notarialna znajduje się w Krakowie, na pierwszym piętrze nowopowstałego budynku przy ulicy Piwnej 15 (równoległej do ulicy Nadwiślańskiej) w dzielnicy Podgórze. Dojedziesz do nas komunikacją miejską (przystanki Plac Bohaterów Getta, Limanowskiego).

Przed kancelarią, przy ulicy Piwnej, Krakusa i Nadwiślańskiej znajdą Państwo liczne miejsca parkingowe (strefa płatnego parkowania “B”), ponadto istnieje możliwość skorzystania z parkingu “Stare Podgórze” przy ulicy Jana Zamoyskiego 17, z której dojdą Państwo spacerem do naszej kancelarii.

Aby wejść do Kancelarii Notarialnej, na domofonie po prawej stronie drzwi, strzałką w dół zaznacz "Kancelaria_Notarialna” i wciśnij przycisk „OK”.

Dla osób mających problem z poruszaniem się rekomendujemy skorzystanie z windy (4 piętro). Wszystkie pomieszczenia są klimatyzowane.

SKONTAKTUJ SIĘ

kontakt

Jeżeli mają Państwo sprawę, w której może pomóc notariusz, zapraszamy do kontaktu już teraz. Odpowiemy lub oddzwonimy w najszybszym możliwym terminie.

Kancelaria notarialna Piotr Nosek

ul. Piwna 15 (róg z ulicą Krakusa)
30-527 Kraków
Podgórze

+48 12 30 70 458+48 730 761 515kancelaria@notariusznosek.pl

GODZINY OTWARCIA

poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek
9:00 - 17:00

środa
12:00 - 20:00

Inne terminy po uzgodnieniu

RACHUNKI BANKOWE

Rachunek kancelarii:
27 1240 4432 1111 0011 1275 5291

Rachunek depozytowy:
38 1240 4432 1111 0011 1421 1063

Rachunek depozytowy (euro):
26 1240 4432 1978 0011 1275 5318

Rachunek depozytowy (dolary):
66 1240 4432 1787 0011 1275 5321